MaistoLyga Informacinės Sistemos

Žinių bazė

ŽMOGUS PAGAL MITYBĄ

Atnaujino Admin, prieš

Senovės graikų išmintis byloja: „Mes esame tai, ką valgome.“ Graikai pirmieji pripažino, kad nuo mitybos stipriai priklauso ir žmogaus savijauta, bei dvasinė būklė. Šiai minčiai pritaria ir Japonijos Sveikos mitybos asociacija, kuri teigia: „Pasakyk man, ką valgai, pasakysiu, kas tu.“ Taigi, gana ilgus metus studijavę žmonių valgymo įpročius mokslininkai priėjo prie išvados, kad mityba daro įtaką ne tik žmogaus sveikatai, bet ir jo charakteriui ir gali įtakoti asmenines gyvenimo sferas. Pagal mitybos įpročius žmones galima suskirstyti į kelis tipus:

Daržovių mėgėjai. Tokie žmonės visada iki galo siekia savo užsibrėžtų tikslų, yra energingi ir žingeidūs. Energijos perteklių jie išlieja darbe ir dažnai gali pasiekti pasiekti karjeros aukštumų. Darbštumas, tai vienas stipresnių daržovių mėgėjų bruožų. Vegetarai dažniausiai būna ambicingi, bet taikūs. Tokie žmonės labai vertina sveikatą.

Vaisių ir uogų mėgėjai. Tai jautriausias ir emocionaliausias žmonių tipas. Tai dažniausiai ramūs ir taikūs asmenys. Jiems nesuprantamos sąvokos konkurencija ir ambicijos. Santykiuose su mylimaisiais jie gali būti kuklūs ir neryžtingi. Jiems paprasčiau sugalvoti ką nors nauja nei narstyti senas problemas, todėl karjera jų nedomina. Dažnai pasirenka kūrybinę profesija, kur gali pilnai realizuoti.

Žuvies mėgėjai. Jie dažniausiai yra ramaus charakterio, patikimi meilės reikaluose, pasižymintys ištikimybe. Žuvies patiekalų mylėtojai dažniausiai būna komunikabilūs, turintys autoritetą tiek darbe tiek ir šeimoje. Tačiau šie žmonės gali būti uždaro būdo.

Mėsos mėgėjai. Šie žmonės pasižymi ryškiu temperamentu: jie gali būti impulsyvūs, kategoriški ir užsispyrę. Mėsos mėgėjai dažnai padaro puikią karjerą, tačiau savo gyvenimo planus įgyvendina nenuosekliai. Šie žmonės gali kentėti nuo streso ir jautriai išgyventi kritiką. Mėsos valgytojai taip pat gali skųstis skrandžio ir virškinimo ligomis, antsvoriu.

Aštraus maisto mėgėjai. Tai žmonės „pipiriukai“ – paprastai labai temperamentingi, turi pakankamai sveiko avantiūrizmo ir trokšta nuotykių, bei yra aštrių pojūčių mėgėjai. Aštraus maisto mėgėjai dar žinomi, kaip viliojimo ir flirto meistrai. Vieninteliai minusai – jie labai kategoriški ir dideli egoistai.


Duomenų šaltiniai:

Parengta pagal: http://www.alfa.lt/straipsnis/16262660/esame-tai-ka-valgome#ixzz43Uk9Djbt

Naujausi įrašai