Recepto > Peržiūra

Registruoti sistemos nariai taip pat gali kurti savo receptus, taip sužinodami pilną maistinę jų vertę! Kurti paskyrą

Sultingas jautienos kepsnys orkaitėje arba "Rostbifas"

Sukūrė narys: Silsi

Žymėti kaip mėgstamą | Mėgsta narių: 12317 kcal per  x

Viso porcijų viename patiekale: 8

Gaminimo laikas: 180+ min.


Ingredientas Kiekis Viso
Jautienos nugarinė, aukšč. rūšis 188 x gramų
Vanduo 0.1 x stiklinė 26ml
Jautienos sultinio kubeliai 0.3 x kubelis 0.9g
Druska 0.1 x arbatinis šaukštelis 0.5g
Juodieji pipirai, malti 0.1 x arbatinis šaukštelis, maltų 0.3g
Bazilikas, džiovintas 0.1 x arbatinis šaukštelis, maltų 0.2g
Prieskoniai, čiobreliai, džiovinti 0.1 x arbatinis šaukštelis, maltų 0.2g
Prieskoniai, rozmarinas, džiovintas 0.1 x arbatinis šaukštelis 0.2g
Alyvuogių aliejus 0.3 x valgomasis šaukštas 3g
Česnakai 0.4 x skiltelė, vidutinė 1.1g

* Ingredientų kiekiai yra nurodyti atitinkamai pagal pasirinktą recepto svorio matą (pvz.: 1 x patiekalas, 1.5 x porcija ir pan.).


Paruošimas:

1. Rinkdamiesi mėsą kepsniui atkreipkite dėmesį, jog gabaliukas būtų kuo vientisesnis, kuo vienodesnio storio per visą ilgį. Tada kepsnys iškeps tolygiausiai.
2. Kepsnyje padarykite 8-10 nedidelių įpjovų ir į jas įkiškite lazdelėmis supjaustytas česnako skilteles. Kepsnį galite surišti virvutėmis, kad būtų dailesnės, apvalesnės formos. Rišti ypač verta, jeigu kepsnys nelabai tolygus, nevienodo storio.
3. Mažame induke sumaišykite druską bei sausus prieskonius. Kepsnį ištrinkite aliejumi, o tuomet - šiuo sausų prieskonių mišiniu. Gerai išmasažuokite mėsą. Galima šį kepsnį kepti ir iškart, bet jeigu norite sodresnio skonio, rekomenduoju susukti į maistinę plevelę ir palikti šaldytuve pasimarinuoti bent keletą valandų (idealu - pernakt). Tik iš šaldytuvo mėsą būtinai išimkite likus daugmaž valandai iki gaminimo, kad viso gabaliuko temperatūra kepant būtų vienoda.
4. Pirmiausia mėsą trumpai apkepinkite labai gerai įkaintoje keptuvėje iš visų pusių. Kepti reikia labai trumpai, tik kad mėsos paviršius paruduotų ir susidarytų luobelė, neleisianti ištekėti sultims.
5. Kepsnį riebesne dalimi į viršų dėkite į skardą. Į skardą supilkite vandenį bei sultinį (tik jokiu būdu nepilkite skysčio tiesiai ant mėsos, pilkite šalia).
6. Kepkite iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 45 minutes. Kepimo metu orkaitės neatidarinėkite ir kepsnio nelaistykite, jį drėkins garuojantis skystis.
7. Po 45 minučių temperatūrą sumažinkite iki 120°C ir kepkite dar 10-20 minučių, priklausomai nuo to ar norite kepsnio su krauju ar labiau patinka rausva mėsa. Ilgiau kepti nerekomenduojame, nes visiškai iškepta jautiena bus sausoka, prėska. Jeigu jums nepatinka rausva mėsa, geriau būtų rinktis kitą gamybos būdą. Kepant jautieną visada geriau jau truputį nedakepti negu perkepti.
8. Pats geriausias būdas nustatyti, ar kepsnys jau iškepė, yra panaudoti maistinį termometrą. Termometrą reikėtų įsmeigti į storiausią kepsnio dalį. Žalio, su kraujo kepsnio vidinė temperatūra yra 52-55°C, vidutiniškai žalio, su trupučiu kraujo - 55-60°C, vidutiniškai iškepto - 60-65°C, iškepto - 70°C ir daugiau (bet visiškai iškepti šio kepsnio tikrai nerekomenduoju, prarasite didžiąją dalį jo puikumo). Jeigu termometro neturite, tai pirštais palieskite, spustelėkite mėsą ir pasinaudokite „veido testu“. Palieskite savo žandą - panašų pojūtį pajusite liesdami kepsnį su krauju. Palieskite smakrą - vidutiniškai žalia, su trupučiu kraujo mėsa bus panašaus minkštumo. Palieskite nosies galiuką - jis panašus į vidutiniškai keptą, jau be kraujo kepsnį. Galiausiai palieskite kaktą - visiškai iškepęs kepsnys bus būtent tokio tvirtumo.
9. Iškeptą kepsnį išimkite iš orkaitės ir mėsai leiskite 10-15 minučių „pailsėti“ skardoje ir tik tuomet pjaustykite. Kepsniui “ilsintis” tolygiai pasiskirsto skysčiai jo viduje ir jis būna skanesnis.
10. Labai gardu šį kepsnį valgyti karštą, bet jis taip pat puikus ir atvėsęs. O kitą dieną, jeiu jo šiek tiek liko, galite jį panaudoti be galo skaniems sumuštinukams pasigaminti.
11. Beje, prieskonius galite naudoti ir kitokius. Recepte tiesiog pateikiau savo mėgiamą derinuką.Energijos (kcal) proporcijos pagal makro-elementus:

Angl. 2% | Balt. 49% | Rieb. 49%


Sužinokite kaip Jums tinka šis receptas: Susikurdami paskyrą

Elementas: Kiekis:
Kalorijos 316.6 kcal
Vanduo 160 ml
Baltymai 38.9 g
Angliavandeniai 1.5 g
     Skaidulinės medžiagos 0.3 g
     Cukrus, viso 0.2 g
     Cukrus, natūralus 0 g
Riebalai 17.3 g
     Sotieji riebalai 7.3 g
     Poli-nesotieji riebalai 0.8 g
     Omega-3 riebalai 0 g
     Omega-6 riebalai 0.3 g
     Mono-nesotieji riebalai 8.2 g
     Cholesterolis 150 mg
Druska 1.5 g
Elementas: Kiekis:
Vitaminas A 23.3 μg
Vitaminas C 0.5 mg
Vitaminas D 0.8 μg
Vitaminas E 1 mg
Vitaminas B1 (tiaminas) 0.2 mg
Vitaminas B2 (riboflavinas) 0.3 mg
Vitaminas B3 (niacinas) 18.8 mg
Vitaminas B4 (cholinas) 1.2 mg
Vitaminas B5 (pantot. rūgštis) 0 mg
Vitaminas B6 0.9 mg
Vitaminas B7 (biotinas) 0 μg
Vitaminas B9 (folio rūgštis) 15 μg
Vitaminas B12 1.9 μg
Vitaminas K 6.5 μg
Elementas: Kiekis:
Cinkas 5.3 mg
Kalcis 46.9 mg
Magnis 56.3 mg
Kalis 445.7 mg
Geležis 8.2 mg
Fosforas 258 mg
Selenas 8 μg
Manganas 0.1 mg
Jodas 13.7 μg
Varis 0 mg
Fluoras 0.1 μg
Silicis 0.4 mgAtgal